HomeShowbizE keni parë në serialet turke, aktorja pranon se është shqiptare: Në...

E keni parë në serialet turke, aktorja pranon se është shqiptare: Në shtëpi vazhdojnë traditat shqiptare

 

Aktorja e njohur e serialeve turke, Su Burcu Yazgı Coşkun pak ditë më parë pranoi se është me origjinë shqiptare.

Teksa ishte e ftuar në një emision, Burcu tregoi se është lindur dhe rritur në Turqi, por nëna e saj është shqiptare.

Gjatë bisedës, moderatori e pyeti atë rreth zakoneve dhe ushqimeve tradicoanle të shqiptarëve, për çka aktorja tha se në familjen e saj vazhdojnë ende traditat shqiptare.

”Në shtëpi përshmebull vazhdojnë traditat shqiptare ende, ushqimi i preferuar pulë me pilaf, është shumë e mirë”, tha aktorja.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments