HomeShowbizKush eshte Elifi i serliat "Vajza ime e Vogel"?

Kush eshte Elifi i serliat “Vajza ime e Vogel”?

 

 

 

Ne kete postim doju praqesim biografin e shkurt te aktores
turke “Elifit” e cila ka rolin kryesor ne serialin “Vajza ime e Vogel”.

Emri I saj I vertet eshte Seray Kaya eshte e lindur ne
Stamboll te Turqis me 4 Shkurt 1991 dhe eshte 33 vjece. Eshte e gjate 164 cm.Ngjyra
e syve te saj eshte kafe dhe eshte Brune.

Gjatë viteve të shkollës së mesme ajo ndoqi
arsimin e saj si grimere,
ku ka punuar në qendrat e bukurisë për 7
vjet. P
as shkollimit të mesëm, ajo u regjistrua në
Qendrën Kulturore Sadri Alışık ku mori trajnim adekuat për aktrim.

 

Kaya filloi karrierën e saj të aktrimit në
2012, ajo u shfaq në serialin Huzur Sokağı dhe portretizoi personazhin e Rezzan.Në
vitin 2014, ajo u shfaq në serialin Kocamın Ailesi dhe portretizoi personazhin
e Miray. 

 Kaya
ka deklaruar se ka marrë shumë kritika dhe urrejtje në rrjetet sociale, për
shkak të portretizimit të një personazhi negativ në serial.

 

 
vitin 2019, ajo bëri debutimin e saj kinematografik në filmin Türkler Geliyor:
Adaletin Kılıcı dhe përshkruante personazhin e Marias. Në vitin 2020, ajo u
shfaq në serialin fiction historik Kuruluş: Osman dhe portretizoi personazhin e
Lena Hatun. Në vitin 2021, Kaya luajti në serialin Mahkum, shfaqja ishte
përshtatje e shfaqjes koreano-jugore “Pa fajësuar”. Ajo portretizoi
personazhin e Cemresë, në të luanin Onur Tuna dhe İsmail Hacıoğlu si personazhe
kryesore.

 

Seray Kaya ka qen ne lidhje dashurie per 9 vite me Gokhan Alkan.

Ka qen ne lidhje me basketbollistin Birkan Batuk
 

 

Eshte pretenduar te ket lidhje edhe me aktorin e serialit “Sherbeti i Kuq” Doğukan Güngör, por te njejten e ka mohuar duke thene keshtu: “Unë nuk flas për jetën private. Nuk ka njeri në jetën time. Mendoj se kjo është e mjaftueshme… Doğukan është dikush që dua. shumë… Por le të mos flasim për këto çështje”.

 

 

Poashtu kan pretenduar se Seray Kaya ka pasur nje lidhje dashurie edhe me aktorin e serialit “Fate te lidhura” Burak Tozkoparan

 

 

Po ashtu thuhet se ka pas lidhje me kengetarin Mert Demir, mirepo nuk ka ndonje inforamt te sigurt dhe zyrtare ku mund te shihet qart se ajo eshte ne lidhje dashurie me ndokend.

 

 

 
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments