HomeSerialeKush eshte "Dila" e serialit "Vajza ime e Vogel"?

Kush eshte “Dila” e serialit “Vajza ime e Vogel”?

 

 

 

Emri i saj i vertet eshte Tuğçe Açıkgöz.

Tuğçe Açıkgöz , e cila e filloi karrierën e saj të aktrimit në skenat e teatrit , mori pjesë në shumë shfaqje në Teatrot e Qytetit të Stambollit. Aktorja e njohur, e cila fitoi përvojë të konsiderueshme duke punuar me emra mjeshtëror, është kthyer në një nga emrat më të njohur në industrinë e serialeve televizive dhe filmit, ku është përfshirë në projekte të ndryshme që nga viti 2005.

KUSH ËSHTË TUĞÇE AÇIKGÖZ?

Ajo ka lindur më 10 shkurt 1993 në Ankara.

Ajo u diplomua në Kolegjin Kartal Doğa. Studimet universitare i kreu në Universitetin Kadir Has, Departamenti i Aktrimit.

 

 

 

 

Ajo mori trajnim për aktrim në Njësinë e Arsimit të Fëmijëve dhe të Rinjve të Teatrit të Qytetit të Bashkisë Metropolitane të Stambollit. Pasi punoi si asistent në të njëjtën njësi, ajo u bë aktore e përhershme në Teatrot e Qytetit.

Eksperiencën e parë të aktrimit para kamerës e pati në vitin 2005 duke u shfaqur në filmin ‘Alaturka’.

Në vitin 2007, ajo luajti personazhin ‘Elif’ në serialin televiziv ‘Vatan Sağolsun’.

Më në fund, në vitin 2021, ajo u takua me fansat e saj me rolin e ‘Ece Kara’ në serialin televiziv ‘ Börü 2039 ‘ .

JETA PRIVATE

Tuğçe Açikgöz, e lindur në vitin 1993, është 31 vjeçe dhe beqare që nga viti 2022.

 

 

Ajo prej disa kohësh është e dashuruar me aktorin Kaan Yıldırım.

 

 

Tuğçe Açıkgöz është 1.67 metra i gjatë, 53 kilogramë dhe një Ujor.

 

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments