HomeShowbizSomeri - jashte seralit "Tri Motrat" ja kush eshte e dashura e...

Someri – jashte seralit “Tri Motrat” ja kush eshte e dashura e vertete e tij…

JETA PROFESIONALE

Emri i tij i vertet eshte Berker Guven.

Ai ka lindur më 7 shtator 1994 në Izmir te Turqis dhe eshte 29 vjecar. Eshte i gjate 1.80 m.

Ai u diplomua në shkollën e mesme private Işıkkent Anatolian. Studimet universitare i kreu në Universitetin Bilgi të Stambollit, Departamenti i Kinemasë dhe Televizionit.

Ai filloi të aktrojë në Craft Acting Workshop në vitin 2014.

Eksperienca e tij e parë para kamerës ishte në filmin ‘Babam’ në vitin 2017, ku ndau rolin kryesor me Çetin Tekindor dhe Melisa Şenolsun.

Në vitet 2019-2020, ai u shfaq në serialin televiziv ‘Stambolli i Pameshirshem’ si ‘Nedimi’.

Ai u vlerësua i denjë për “Çmimin e aktorit të ri Üstün Akmen” për interpretimin e tij në shfaqjen “Yen” në çmimin e 22-të të Aktorit të Teatrit dhe Kinemasë Sadri Alışık.

Ai fitoi çmimin “Aktori më i mirë i dramës së vitit” në Çmimet e Vëllazërisë Turqi-Azerbajxhan.

JETA PRIVATE

Berker Guven ose perndryshe Sumeri ka nje lidhje officiale me aktoren Nihal Yalçın e cila poashtu eshte aktore e famshe ne Turqi.


E dashura e vertet e Somerit – Nihal Yalçın eshte 14 vite me e vjeter se Someri qe i bie ajo te jet 43 vjecare.

Nihal Yalçın, një nga të dy që më vonë u panë në Cihangir dhe ishin në gjendje të mirë shpirtërore, tha: “Këtë herë do të flas, më pyesni. Sa herë që pyesni Berkerin tim të dashur, ai përgjigjet. Pyetni edhe mua. Unë e dua shumë Berkerin. shumë. Ai punon shumë.” “Më mungon,” tha ajo.

SERIALET DHE FILMAT

2017 – Babai im (Arif Tunalı)

2017-2018 – Ti je Atdheu im (Aleksi)
2019-2020 – Stambll i Pameshirshem (Nedim Karaçay)
2020-2021 – Flake (İskender Kayabeyli)

2022- Tri Motrat(Somer)

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments