HomeLajmeMësoni dallimin mes alergjisë dhe ftohjes

Mësoni dallimin mes alergjisë dhe ftohjes

 

Dallimi midis simptomave të tyre ndonjëherë mund të jetë i vështirë, shkruan Healthline.
Megjithatë, shenjat dhe simptomat shtesë mund t’ju ndihmojnë të bëni dallimin midis tyre.
Qetësoni dhimbjen e kockave dhe të muskujve në kushte shtëpie


Alergjitë mund të shkaktojnë skuqje në lëkurë dhe kruajtje në sy, ndërsa ftohja e zakonshme mund të çojë në dhimbje trupi dhe ethe.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments